Eesti esimene ultra-kiire elektriautodelaadija

Tallinn – Tartu maanteel on nüüd ultra-kiire elektriautode laadimisjaam 160kW nimivõimsusega.

Alates 4. märtsist on võimalik Paia-Ristis (Alexela Tikupoisi tanklas) laadida elektriautosid ultra-kiire laadimisjaamaga. 5 minutiga saab soodsate tingimuste puhul kuni 100km sõiduraadiust autosse laadida, mis on kolm korda kiirem kui seni Eestis on olnud võimalik.

Koostöös Alexelaga paigaldas Eleport OÜ Tikupoisi juurde kaks laadimisjaama standardse 50kW kiirlaadija ning 160kW ultra-kiire laadija. Ultra-kiires laadijas maksab ühe kWh laadimine 36 senti. Kiirlaadijas saab kWh laadida 24 sendi eest.

Ultra-kiirel laadijal on kaks kaablit: 160kW CCS ja 50kW CHAdeMO. Korraga saab laadida ühe kaabliga ühte autot. Enamik täna olemasolevatest elektriautodest on 400V aku pingesüsteemiga. Mõned uuemad autod (nt Porsche Taycan) ja bussid kasutavad 800V pingesüsteemiga akusid. Antud laadija väljundpinge on kuni 920V ning suudab laadida ka kõrgpinge akusid.

Ultra-kiire laadija on Elepordi laadimisvõrgustikus 40. laadija ning juba 2020 aasta lõpuks soovime enda võrgustiku laiendada kuni 160 laadijani. Eleport OÜ on suurim elektriautode laadimisvõrgustikku rajav eraettevõte Eestis.

Jaga postitust ka teistele!

Facebook
LinkedIn
Email