Elektriautode laadimisplatvorm Eleport laienes Lätti ja püstitab aasta lõpuks naaberriiki paarkümmend laadimispunkti

Hiljuti Skype’i asutajatelt ja Scandium Kinnisvaralt laienemisplaanide elluviimiseks pea miljon eurot investeeringutena kaasanud elektriautode laadimisplatvormi arendaja Eleport avas täna oma Läti esinduse ja tutvustas Riias oma tulevikuplaane.

Eleporti tegevjuhi Raul Potisepa sõnul on ettevõte viimasel kahel aastal avalikku laadimisvõrgustikku edukalt arendanud Eestis ning järgmise sammuna on ette võetud kõige modernsema ja tulevikukindlal tehnoloogial põhineva laadimisplatvormi laiendamine teistesse Balti riikidesse.

„Eesti puhul soovime sarnaselt eelmistele aastatele liikuda kahekordse kasvu tempos ehk järgmiseks aastaks oleks avatud üle 200 laadimispunkti. Läti puhul näeme võimalust avada selle aasta lõpuks esimesed 20 laadimispunkti ning Leedu turule sisenemine on meil plaanis järgmisel aastal,“ selgitas Potisepp.

Lätti on kavas paigaldada kõige uuema tehnoloogiaga kiir- ja poolkiirlaadijaid. Lisaks võimaldab Eleport ettevõtetel liita juba rajatud laadimispunktid Eleporti platvormiga, et muuta elektriautode kasutamine Lätis kõigile kättesaadavamaks.

Eleporti tegevjuhi sõnul aitavad hiljuti ettevõttesse lisandunud investeeringud kiiret laienemist jätkata. „Arvestades, et elektriautode turg on hüppeliselt kasvamas ning vähem kui 10 aastaga eeldatavalt see 50-kordistub, siis võime aga juba varsti olla taas olukorras, kus äri skaleerimiseks kaalume mitteavalikult või avalikult kapitali kaasamist,“ kirjeldas Potisepp ettevõtte võimalusi.

Eleport on tehnoloogiapõhine ettevõte, mille äri keskmes on laadimisvõrgustiku arendamine igas segmendis – nii kodus, tööl kui ka teel olles. Lisaks oma taristu arendamisele võimaldab Eleporti laadimisplatvorm isikliku laadija ühendamise Eleporti laadimisvõrgustikuga ning seeläbi laadimise jagamisteenuse pakkumise.

Eleporti laadimisvõrgus on hetkel 104 avalikku laadimisjaama, millest 34 on kiirlaadijad ning 70 poolkiirlaadijad. Eleporti laadimisjaamad kasutavad vaid taastuvenergiat. Lisaks tegeleb Eleport laadimisseadmete müügi ja hooldusega ning elektriautode täisteenusrendiga.

Jaga postitust ka teistele!

Facebook
LinkedIn
Email