Eleport ja Eften alustasid elektriautode laadijate osas koostööd ning selle raames avati laadimisplatvormi 100-s laadija Mustika keskuses

18. juuni avab Eleport koostöös Eften Capitaliga Eestis unikaalse elektriautode laadija, kus on võimalik tulevikus laadimise eest kaardimaksega tasuda ning korraga laadida mitu Euroopa standardiga autot.  

“Uue ja unikaalse ultrakiirlaadija avamisega viime Eesti elektromobiilsuse uuele tasemele,” sõnas Eleporti laadimisplatvormi juht Martin Raadik. „Antud laadija võimsus on kuni 200kW ehk sel on võimekus laadida autosid mitu korda kiiremini kui praegu Eestis levinud kiirlaadijad. Lisaks saab antud laadijas laadida kaks autot korraga” lisas Raadik. 

Laadija muudab unikaalseks Eestis veel selle võimekus tulevikus vastu võtta kaardimakseid. See tähendab, et laadimise eest tasumine läheb sama lihtsaks nagu poes käimine, ei ole vajadust eraldi kliendiks registreerida. Lisaks annab see lisaväärtust turistidele, kes külastavat Eestit oma elektriautoga või rendivad selle näiteks Eleporti rendipargist.

“Mustika keskuse juhina on mul väga hea meel, et meie klientidel on nüüd võimalik kasutada ainulaadseid Eleporti laadijaid – usun, et ka elektriautode omanikud võtavad uue võimaluse soojalt vastu,” ütles Mustika Keskuse juht Evelin Kollo. “Uued kiirlaadijad suurendavad võimalust igapäevastele ostudele kuluvat aega nutikalt ka auto laadimiseks kasutada. Elektriautode laadijad kaubanduskeskuse parklastes on suurepärane näide, kus rohelise mõtteviisi edendamine ei ole kulu vaid hoopis tulu kõikidele osapooltele- teenuse pakkujale, kaupmeestele ning eelkõige kaubanduskeskuse klientidele,” lisas Kollo. 

Põhinedes Eleporti pikaajalisele kogemusele, sai laadimisjaama valikut tehes otsustavaks just mudeli võimekus reguleerida võimsust vastavalt vajadusele ning mudeli innovaatilisus. Antud laadija mudel on seadistatud, lähtuvalt Mustika Keskuse esialgsest vajadusest laadimisvõimekusega 100kW, kuid vajadusel on tulevikus võimalik selle laadimisvõimsust tõsta kuni 200kW.  

Eleport ehitab Eesti modernsemat avatud laadimisplatvormi. Kui veel eelmise aasta alguses oli platvormil 30 laadijat, siis tänaseks on platvormil juba üle 100 elektriauto laadija. Avatud platvorm tähendab, et igaüks, kellel on nutikas laadija, saab platvormiga liituda. Eleporti eesmärgiks on muuta elektriauto laadimine sama lihtsaks kui nutitelefoni laadimine.  

Jaga postitust ka teistele!

Facebook
LinkedIn
Email