Rocca al Mare keskuse parklas avati kaasaegseim elektriautode laadimispunkt Baltikumis

Kempower kiirlaadija

Rocca al Mare kaubanduskeskuse parklas on võimalik alates reedest laadida elektriautosid Eleporti paigaldatud Baltikumi kaasaegseima kiirlaadijaga.

Eesti ühe suurima laadimisvõrgustiku arendaja Eleporti poolt paigaldatud elektriautode laadijad võimaldavad alates tänasest keskuse külastajatel oma autosid laadida 100 kW võimsusega.

Eleporti tehnoloogiajuhi Rain Neemlaidi sõnul on keskuse Tabasalu poolse sissekäigu ette rajatud Kempoweri ülikiiret laadimist võimaldavate laadijate üks suuremaid eeliseid selle dünaamiline võimsuse jaotamine ehk mitu autot saavad korraga laadida.

„Kui laadimispunktis on võimsust kokku 100 kW ja laeb üks sõiduk, saab üks auto täisvõimsusega laadida ning aku täitub olenevalt mahutavusest loetud minutitega. Kahe auto puhul jagatakse võimsus võrdselt kahe auto vahel ning nii edasi. Kui esimene sõiduk hakkab täis saama, siis väheneb ka selle laadimisvõimsus ning vabanev võimsus antakse teisele ja kolmandale autole edasi, et need saaksid omakorda kiiremini laadida,“ selgitas Neemlaid uut tüüpi laadijate kasutusmugavust võrreldes teiste seni rajatud laadimispunktidega.

„Eleporti eesmärk on olla valmis elektriautode massiliseks levikuks ning muuta keskkonnasõbralik transport kõigile kättesaadavaks just seal, kus keegi parasjagu viibib,“ lisas Neemlaid.

Rocca al Mare ja Kristiine keskuse juhi Kristjan Maaroosi sõnul on laadimispunktide olemasolu kaubanduskeskuste juures oluline selleks, et elektriautode kasutamist linnas soodustada. „Oluliselt mugavam on inimesel laadida oma autot kaubanduskeskuse juures, veetes samal ajal aega kaubanduskeskuses kui näiteks tanklas.“

Maaroos lisas veel, et nii Kristiine kui ka Rocca al Mare on täna Tallinnas olulised ühenduspunktid, seega on eriti oluline, et keskused omaltpoolt igati soodustaksid võimalikult mitmekesiste ja loodussõbralike sõiduvahendite kasutamist.

Lähiajal saab elektriautosid laadida ka Kristiine keskuse parklas, kuhu Eleport paigaldab samuti 100 kW võimsusega laadimist võimaldavad kiirlaadijad.

Jaga postitust ka teistele!

Facebook
LinkedIn
Email