Eleport lansseeris koostöös Kaupmehe toidukaupade hulgilaoga oma e-poe, milles garanteeritakse toiduvedu koju hiljemalt järgmiseks päevaks. Unikaalseks teeb teenuse just see, et seda tehakse elektriautodega, seega jõuavad toidukaubad poest koduukseni keskkonnasõbralikult. Tootevalikuga saate tutvuda aadressil https://eleport.ee/pood/.

Seoses eelmisel kuul riigis kehtestatud eriolukorraga sooritavad inimesed üha rohkem oste internetis. Kuigi kokkuvõttes on see e-poe omanikele rõõmustav uudis, sai üsna ruttu murekohaks tarneahela pikkus ja kojuveo kiirus – mahtude ootamatu suurenemise tõttu ei olnud võimalik kojuvedude aegu enam paari päeva sisse mahutada ja need pikenesid nädalani. „Toidukaupade koju tellimine suurtest poodidest on naeruväärselt pikkade ooteaegadega. Täna tellid kauba, kätte saad alles nädala pärast,’’ selgitas Eleport OÜ tegevjuht Raul Potisepp. Turul sellist kitsaskohta nähes otsustas Eleport ise probleemi lahendada. ‘‘Koostöös hulgifirmaga Kaupmees saame pakkuda laia kaubavalikut ning toimetada ostud inimestele koju fossiilkütuseid kasutamata,’’ ütles Potisepp.

Eleport OÜ keskendus varasemalt elektriautode rentimisele taksofirmadele ja äpitaksojuhtidele Tallinnas ja Tartus. ‘‘Kuna nõudlus taksoteenuse järgi on eriolukorra ajal drastiliselt vähenenud, proovisime kiirelt ümber orienteeruda ja leida muid viise, kuidas praegusel ajal keskkonnasõbralikult kasulik olla,’’ seletas Potisepp. Eleport kasutab kulleriteenuse osutamisel ainult elektriautosid, mis on keskkonnale oma elukaarel oluliselt vähem koormavad. Ka akudesse laetav elektrienergia on Eleporti autodes 100% roheline. Hind kilomeetri kohta on neil võrreldes sisepõlemismootoritega autodega kaks kuni kolm korda väiksem – seetõttu on nad linnasiseseks takso- ja kullerteenuseks ideaalsed.

Esimesed tellimused on kohale toimetatud ning tagasiside on olnud hea. Kaupmees tegeleb kaupade komplekteerimisega ning pakendab tooted kõiki ohutusnõuded järgides. Nagu praegusel ajal on normiks saanud, siis kannavad ka kullerid kaitsevahendeid ja annavad tooted üle kontaktivabalt. Kojuveo hind Tallinna piires on 5€, Viimsisse ja Peetrisse 8€.

Keeruliste olude valguses tööturul – koondamised, palgata puhkused – teeb Eleport üleskutse neile, kes soovivad lisatasu teenimiseks minna kulleriteenust osutama – soovijatel võtta ühendust telefonil 58131476 või kirjutada mari@eleport.ee.